האם כדאי לשכור משרד או לעבוד מהבית?

  • בית
  • האם כדאי לשכור משרד או לעבוד מהבית?
image

עובדים עצמאיים נתקלים לא אחת בהתלבטות בנוגע לבחירת סביבת העבודה האפקטיבית והכלכלית ביותר עבורם. כאשר בית המגורים מרווח דיו על מנת להציע חדר עבודה פרטי והעבודה הנה עבודה אינדיווידואלית אשר אינה מצריכה אינטראקציה מרובה ומפגשים עם לקוחות ו/או שותפים עסקיים ובעלי עניין, מדובר בפתרון זול ובמקרים רבים גם נוח למדי. האפשרות להישאר בבית ולא לצאת אל הכבישים והפקקים, הגמישות בשעות העבודה והשקט מתלאות היום-יום, כל אלה הופכים את המושג עבודה מהבית למשאת נפשם של רבים. אלא שלטווח הארוך חלק מן היתרונות הללו עשויים להפוך לחסרונות שכדאי להביא בחשבון: הזמינות לצרכי הבית שפוגעת בוודאות בשעות העבודה ובתפוקות, המוטיבציה הפחותה בפיג’מה וללא גורמים מדרבנים, הפיתויים הרבים שמספקת הסביבה הביתית (החל מהכנת טוסט וכלה במנוחת צהריים) והמחסור באינטראקציה עם אנשים, כל אלה גורמים ליזמים ובעלי עסקים רבים לתהות אם המחיר הזול של עבודה מהבית אינו פוגם ברווחיות העסק באופן שעולה על החיסכון.

שכירת משרד אינה עניין של מה בכך, והיא כוללת מלבד את מחיר השכירות גם רשימת חשבונות נלווים מכובדת: ארנונה ומיסי עירייה, חשמל, שירותי תקשורת, ניקיון וכדומה. נוסף על כך את המשרד יש לרהט ולאבזר הן ברמה הפונקציונאלית והן ברמה העיצובית, מה שעשוי להפוך את ההוצאה הראשונית למרתיעה ביוקרה.

אחד הפתרונות המתקדמים והחדשניים הקיימים בשוק הוא שכירת משרד או עמדת עבודה בחלל פתוח במתחם עבודה מאורגן המיועד למטרה זו. מתחם המשכיר משרדים ועמדות עבודה לבעלי עסקים ויזמים יספק לצד המשרד הנדרש גם חבילת שירותים כוללת החל משירותי הניקיון ועד מקרר ומיקרוגל ופינת קפה מאובזרת, ומחירו יכלול את כל ההוצאות הנלוות לרבות מיסוי וחשבונות. ההבדל בין משרד סגור לעמדת עבודה בחלל פתוח נמצא בצרכי בעל העסק. כאשר מדובר בעסק המחייב ריכוז ושקט, דיסקרטיות מסוימת ושגרה של ניהול פגישות אישיות מומלץ כמובן לבחור בהשכרת משרד בגודל רצוי ובהתאמה אישית על פני חלל פתוח. היה וכל אלה אינם נדרשים ודווקא סביבת עבודה הכוללת תקשורת עם יזמים ובעלי עסקים נוספים היא שקוסמת לכם- עמדות העבודה בחלל הפתוח יתנו מענה מקצועי טוב יותר לצד חיסכון כלכלי.

Share on Facebook