לצאת לעצמאות או להישאר שכיר?

  • בית
  • לצאת לעצמאות או להישאר שכיר?
image

מצב השוק הולך ומשתנה – מפעלים נסגרים, צמצומים בחברות – יש מיקרים בהם במקום לשלוח עוד ועוד קורות חיים ולחפש את המעסיק הבא כדאי לשקול ברצינות את האפשרות של יציאה לעצמאות.

למי שהיה שכיר כל חייו השינוי המחשבתי יכול להיות מאתגר – איך אני כל הזמן מוצא עוד ועוד לקוחות חדשים, איך מנהלים כלכלית עסק….

אז יצאנו לבדוק איזה מחשבות מטרידות אותנו כאשר אנחנו עומדים בפניי השאלה – לצאת לעצמאות או לא ולהפריך אותם:

 

# אין לי תואר/ מספיק השכלה בתחום

לא כל בעל עסק חייב להיות אקדמאי, תואר הוא מזמן אינו ערובה להצלחה. נחישות, אמונה עצמית והתמדה חשובים לא פחות מידע. חוץ מזה שלימודים תמיד אפשר להשלים אם תרגישו שאתם רוצים.

# אין לי הון עצמי לפתוח עסק

בשלבים הראשונים של העסק אפשר לעבוד מהבית או למצוא אלטרנטיבות גמישות מספיק שיתאימו לצרכי העסק מצד אחד ולמסגרת התקציב מצד שני.

# איך אישתי תגיב? איך הבית יתרגל לשינוי?

קשר בין הצלחה ובין תמיכה מהבית הוא רב. אספו את הקרובים לכם, שתפו אותם בתוכניות, תלהיבו אותם, ספרו להם על החזון שלכם. ככל שתכינו אותם יותר כך שיתוף הפעולה יגבר.

# בשביל עסק צריך קומבינות וקשרים

כל עצמאי חייב את רשת הקשרים שלו או במילים אחרות נטוורקינג. חפשו קבוצות הפועלות באיזור שלכם, השכירו משרד במקום בו יש הרבה עסקים אחרים כך שתוכלו לעשות נטוורקינג במקום הכי קרוב אליכם. השתמשו בספר הטלפונים שלכם.

# אני לא מבין דבר בניהול עסקים

עם ידע איך לנהל עסק לא נולדים, את הידע הזה צוברים. יש מרכזי יזמות, חוגי נטוורקינג עם הרצאות והדרכות. תמיד חפשו ללמוד ולשמוע מכאלה שכבר עשו את זה.

# נעים לי להגיע למשרד ולראות אנשים. עצמאים מרגישים בדידות…

מפגשי נטוורקינג, עבודה במקומות ציבוריים וחללי עבודה שיתופיים יכולה לגרום לכם להרגיש פחות בודדים.
כדאי להצטרף לקבוצת עסקים מקצועית העוסקת בנטוורקינג מובנה, בה יזמים, אנשי עסקים ובעלי עסקים נפגשים מדי שבוע למטרה משותפת – עזרה הדדית בפתיחת דלתות. במפגשים לומדים בעלי העסקים להכיר ולבטוח אחד בשני כדי לפתוח בפניהם את מערכת ההיכרויות האישיות למטרות עסקיות.
שאר הנושאים שקהילת נטוורקינג יכולה לסייע לבעל עסק הוא ללמוד איך להיות ממוקדים במטרה, מתרגלים שוב ושוב בסביבה חיובית ותומכת להציג את העסק בצורה מעניינת וממוקדת; מקבלים עצה טובה מבעלי ניסיון; מקיימים קבוצת חשיבה, מערכת תמיכה וסיעור מוחות; לומדים אחד מהשני כיצד מתמודדים עם בעיות שיווק, גבית כספים, בעיות משפטיות, עבודה מול ספקים ועבודה מול עובדים; יוצרים קשרים עם אנשים ועסקים שמעולם לא חשבו שיגיעו אליהם; יוצרים שיתופי פעולה מעניינים; בונים עסקים חדשים מתוך היכרויות; ובעיקר -עושים כסף.

 

אם אתם שואלים אותנו – יחסי קהילה, נחישות, מיקוד במטרה, התמדה – הם הגורמים אשר גורמים לבעלי עסקים באמת להצליח.

אז אם אתם מספיק נחושים, מספיק חזקים ומספיק חיובים – תנו לנו לעזור לכם להצליח.

אנחנו נספק לכם את כל המידע שאתם צריכים – ע”י הרצאות והדרכות אצלנו בחלל העסקי, ייעוץ משפטי, טיפים מיזמים שכבר הצליחו, מפגשי נטוורקינג וסיעור מוחות והכי חשוב – בואו להיות חלק מהקהילה שלנו!

אנחנו נעזור לכם להצליח!

Share on Facebook